"GDZIE DIABEŁ NIE MOŻE TAM 82 POŚLE."


82 Olsztyńska Drużyna Harcerzy.JADŁOSPIS
82 ODH
ZASTĘPY
BANDA
WYPADY
COŚ WAŻNEGO
GALERIA
FORUM
KSIĘGA GOŚCI
ZOBACZ KSIĘGĘ
DOPISZ SIĘ
W skład 82 wchodzą 3 zastęp
Ich nazwy tak jak i nazwa drużyny pochodzą od akcji która miała zakończyć 2 wojnę światową pozwolę tu sobie zacytować z wikipedia.org :

"Overlord - kryptonim strategicznej operacji sił morskich i powietrznych aliantów początkowej fazy kampanii zachodnioeuropejskiej, trwającej od 6 czerwca do końca sierpnia 1944.
Była to największa operacja morsko-desantowa w dziejach świata. Celem było przełamanie Wału Atlantyckiego, za którym na żołnierzy sprzymierzonych czekało 60 dywizji feldmarszałka Rundstedta. Połowa z nich, pod wodzą feldmarszałka Rommla, skoncentrowana była na wybrzeżu - od Holandii do Normandii.
Często nazwa Overlord jest utożsamiana z lądowaniem wojsk sprzymierzonych na plażach Francji - jest to nieścisłe, gdyż w ramach lądowania sprzymierzonych realizowano kilka operacji wojennych. Np. sama operacja desantowa miała kryptonim Neptun."

Pierwszy zastęp nazwany został "Ekstremiście". W jego skład wchodza Mysiek i Paszczak. Drugim zastępem jest właśnie "Overlord" był to drugi co do daty założenia zastęp. Założony przez dh. Tomasza "Arizonę" Olszewskiego i dh. Łukasza " Małysza" Hernika. Szczegółowe informację o zastępie zostaną wyświetlone po naciśnięciu na odsyłacz.
Overlord
Trzeci zastęp został założony przez dh. Stefana "Stefana" Pioś i dh. Dawida "Cygana" Rostkowskiego. Z dumą nosi nazwę "Normandia", która pochodzi od miejsca wspomnianej akcji. Tak jak wyżej szczegóły wyświetlą się po naciśnięciu na odsyłacz.
Normandia
LINKOWNIA
ZHP
CHORĄGIEW
HUFIEC
ACHATES
WIDMO


"Pięciu ludzi to dobry cel. Na jednego szkoda amunicji"